Avkjøring i Sigdal

Det som skulle være en siste test før NM-rundene starter på Gol til helgen, endte med avkjøring og brutt løp. Det hele startet bra med fin gjennomkjøring og mye snø. Vi blir bare bedre og bedre kjent i bilen og trives mer og mer.

Det fungerte bra helt til vi kom på SS3. Da var det et raskt parti og vi bremset litt sent og gikk av veien og havnet på høykant i grøfta. Det hele så nok ganske dramatisk ut, men var egentlig ikke det. Vi krabbet ut av bilen og fikk satt ut varseltrekant og OK-skilt, før vi fikk hjelp til å vippe bilen tilbake på hjulene.

Så ble vi tilskuere på fjellknausen vi akkurat unngikk da vi kjørte av veien. Der var det folk, og de hadde tent bål og laget kakao. Vi fikk også smake på kakaoen, og det hjalp oss å holde varmen. Etter at resten av deltagerne var gjennom etappen, kom en traktor, som etter litt spinning, fikk oss på veien igjen.

Det var slutten på Sigdalsrally i år. Men til helgen går NM av stabelen på Gol. Da skal vi kjøre igjen og gleder oss veldig til det.

Anders